Wykaz uczniów, którzy uczęszczali do Szkoły
3–klasowej w Pławnie, gmina Gidle

Królestwo Polskie

Obwód: Nowo–Radomskowski

Rok szkolny 1916/1917

Na podstawie katalogu klasyfikacyjnego z dnia 23 czerwca 1917r.

Kierownik Szkoły: L. Bartoszewski

I stopień nauki

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Zygmunt Bartnik35.Wacław Kępa69.Salomeja Rozenbergówna
2.Marianna Baurówna36.Józef Kisły70.Frajda Rozenówna
3.Edward Banaszkiewicz37.Janina Klekowska71.Anna Sionkowska
4.Eugenia Błasiakówna38.Franciszek Klekowski72.Jan Sionkowski
5.Stefania Błasiakówna39.Biblianna Knosała73.Janina Sobierajówna
6.Michalina Borkowska40.Sabina Knosała74.Salomeja Stajnmanówna
7.Franciszek Borowik41.Marim Klejnerman75.Kazimiera Stawińska
8.Helena Borowikówna42.Adam Kozłowski76.Stanisława Stelmaszczykówna
9.Felicja Brzóska43.Józef Kozłowski77.Fabyan Szwedowski
10.Klotylda Cyperówna44.Stanisław Kozłowski78.Julia Szwedowska
11.Laja Długonoga45.Marya Kurzelewska79.Józef Szwedowski
12.Sura Długonoga46.Franciszek Kurzelewski80.Maryan Tarnowski
13.Jan Dwurakowski47.Stanisław Kutermacha81.Stanisław Tarnowski
14.Icek Epstein48.Stanisława Kutermacha82.Józefa Tomczykówna
15.Ita Epstejnówna49.Anna Kwarciakówna83.Zalma Turner
16.Jahel Fejnerówna50.Janina Kwarciakówna84.Ryfka Turnerówna
17.Stefan Gadziński51.Maryanna Kwarciakówna85.Stanisława Wiśniewska
18.Stanisław Grabarczyk52.Wacław Maciąg86.Bronisław Wojciechowski
19.Janina Grabarczykówna53.Jan Mędrzycki87.Helena Wojtala
20.Rozalia Grabarczykówna54.Stanisław Mikulski s.Teodora88.Laja Wolfowicz
21.Franciszek Gzik55.Władysław Mikulski89.Mordka Wolfowicz
22.Stanisław Gzik56.Helena Noszczyńska90.Stanisława Wójcicka
23.Helena Gzikówna57.Irena Ociepa91.Stefan Wójcicki
24.Stanisława Gzikówna58.Władysława Ogrodnikówna92.Wacław Wójcicki
25.Zyzeł Grucówna59.Katarzyna Ojrzyńska93.Genowefa Wójcikówna
26.Mieczysław Hoffmann60.Marya Ojrzyńska94.Wincenty Wtorkowski
27.Salomeja Jakubowicz61.Maryanna Ojrzyńska95.Marya Zagwojska
28.Jan Janczyk62.Michalina Ojrzyńska96.Władysława Zatońska
29.Władysław Janczyk63.Jan Ojrzyński97.Henryk Zatoński
30.Maryanna Janczakówna64.Wacław Ojrzyński98.Jan Zatoński
31.Rebeka Kac65.Władysław Pioruński99.Józef Zatoński
32.Władysław Kanafa66.Stanisław Raj100.Władysław Zatoński
33.Feliks Karbownik67.Jakób Raichman  
34.Feliksa Karbownikówna68.Dawid Rozenberg  

II stopień nauki

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Walery Bartnik17.Ruchla Grucówna33.Rebeka Katzówna
2.Masza Bajgielmanówna18.Stanisław Gzik34.Aniela Kępówna
3.Aniela Błasiakówna19.Wiktoria Gzikówna35.Roman Kielen
4.Walerya Błasiakówna20.Stanisława Jabłońska36.Adam Klekowski
5.Marya Budziałowska21.Jankiel Jakubowicz37.Liba Kozłowska
6.Władysław Budziałowski22.Karolina Janczykówna38.Maryan Kozłowski
7.Bronisława Chybałówna23.Czesława Kamelganówna39.Edward Kurzelewski
8.Weronika Chybałówna24.Frajda Kamelganówna40.Władysława Kutermacha
9.Wiktor Cyper25.Kazimiera Kamińska41.Franciszka Kutermanówna
10.Czesław Dobrowolski26.Stefan Kamiński42.Józef Kwarciak
11.Stanisław Dobrowolski27.Stanisław Kanafa43.Apolonia Kwiatkowska
12.Majlech Dykerman28.Kapel Kanarski44.Stefania Lara
13.Haja Dykermanówna29.Franciszek Karbownik45.Laja Luksówna
14.Hana Dykermanówna30.Abram Kartuz46.Stanisław Łęgowik
15.Regina Dwurakowska31.Judka Kartuz47.Adam Machura
16.Majer Faktor32.Izydor Kasiczak48.Józef Michnicki

ABSOLWENCI  – powrót


Copyright © 2000 Zdzisław Wiśniewski Wszelkie prawa zastrzeżone.