Wykaz absolwentów Szkoły Podstawowej
w Pławnie

Rok szkolny 1939/1940

Klasa VII

Opiekun klasy: Stanisław Mikulski

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Rozalia Budziałowska8.Marianna Kopciówna15.Józef Woźniak
2.Sabina Gadzińska9.Józef Kowalski16.Stanisław Wójcicki
3.Mieczysław Gawin10.Marianna Ojrzyńska17.Józef Wójcicki
4.Janina Grabowska11.Zygmunt Ressel18.Marianna Założanka
5.Stanisław Helbrych12.Stanisław Tarnowski19.Włodzimierz Zatoński
6.Helena Kaczmarczykówna13.Anna Wacowska20.Zygmunt Zatoński
7.Roman Kamiński14.Stanisław Walter  

Rok szkolny 1938/1939

Klasa VII

Opiekun klasy: Ewa Starowska

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Marianna Brzózkówna14.Ruchla Konarska27.Mieczysław Rylik
2.Ruchla Bejgelmanówna15.Józef Kręt28.Zygmunt Rylik
3.Pesla Dudkiewiczówna16.Stefan Kręt29.Tadeusz Sobieraj
4.Szumi Frydman17.Zenon Łęgowik30.Mordka Szpałtyn
5.Pankracy Gawin18.Halina Majerówna31.Prakseda Wiśniewska
6.Hieronim Gołąbek19.Mordka Majlech32.Jan Załoga
7.Edmund Gzik20.Wacław Mendak33.Józef Zatoń
8.Lejba Haberman21.Kazimierz Nowak34.Roman Zatoń
9.Estera Habermanówna22.Barbara Nowakowska35.Stefan Zatoń
10.Majer Holand23.Helena Ojrzyńska36.Władysław Zatoń
11.Lucjan Kanafa24.Lucjan Ojrzyński37.Alfred Zatoński
12.Kazimierz Kasiczak25.Stanisław Pioruński38.Stefan Zatoński
13.Stanisław Kępa26.Genowefa Powązka  

Rok szkolny 1937/1938

Klasa VII

Opiekun klasy: Ewa Starowska

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Maria Bilska10.Icek Haberman19.Roman Pawłowski
2.Stanisława Błasiakówna11.Lejba Haberman20.Leon Rogalski
3.Bronisława Borowikówna12.Maszek Heicberg21.Bolesław Stacherski
4.Wincenty Chybała13.Janina Jabłońska22.Stanisław Stawiarski
5.Gitla Długonoga14.Chawa Kartuzówna23.Janina Struska
6.Edward Dobrakowski15.Jan Kierlik24.Aniela Tulińska
7.Stanisław Dobrakowski16.Stanisław Kwarciak25.Henryk Włodarczyk
8.Irena Gotwaldówna17.Władysława Noszczyńska26.Teodozja Zatoniówna
9.Marian Gorzędowski18.Anna Ojrzyńska27.Zbigniew Zatoński

Rok szkolny 1936/1937

Klasa VII

Opiekun klasy: brak danych

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Dawid Altman10.Lejba Haberman19.Zofia Romanczykówna
2.Zofia Baranówna11.Kazimierz Helbrych20.Marian Stelmaszczyk
3.Hieronim Bartnik12.Chaja Jeleniówna21.Stefan Tarnowski
4.Rachmil Besterman13.Maria Kaczmarkówna22.Stanisława Tkaczówna
5.Jan Chybała14.Teodozja Kępówna23.Irena Worwążanka
6.Eugenia Gadzińska15.Aniela Mędrzecka24.Lucyna Zatoniówna
7.Stanisława Gorzędowska16.Władysława Ojrzyńska25.Hieronim Zatoń
8.Tadeusz Gzik17.Józef Ojrzyński26.Stefan Zatoń
9.Kapel Haberman18.Krystyna Powązka  

Rok szkolny 1935/1936

Klasa VII

Opiekun klasy: brak danych

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Stanisława Borkowska13.Krystyna Matyjówna25.Roch Ryszka
2.Helena Brzózkówka14.Gabriela Morawska26.Krystyna Trzaskówna
3.Stanisław Czarnecki15.Stanisław Noszczyński27.Zofia Wacowska
4.Piotr Dobrakowski16.Marjanna Ojrzyńska28.Stanisław Wiaderek
5.Benjamin Dudkiewicz17.Stanisław Ojrzyński29.Marja Wilczyńska
6.Władysław Gawin18.Helena Popielska30.Felicja Wiśniewska
7.Marian Gołąbek19.Irena Powązka31.Alfreda Worwążanka
8.Maszek Haberman20.Josek Rafałowicz32.Kazimierz Worwąg
9.Marja Janikówna21.Tadeusz Rogalski33.Stanisław Włodarczyk
10.Stanisław Kamiński22.Henryk Rola34.Janina Zatoniówna
11.Zygmunt Kręt23.Stanisława Resslówna35.Stefanja Zatoniówna
12.Szczepan Łęgowik24.Tadeusz Rylik36.Bronisław Zatoń

Rok szkolny 1934/1935

Klasa VII

Opiekun klasy: S. Zatoński

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Guendla Bajgelman14.Czesław Ojrzyński27.Cecylia Tulińska
2.Sura Bajgelman15.Stanisław Ojrzyński28.Zenon Wacowski
3.Marjan Bemben16.Janina Pawłowska29.Wigdor Wiewióra
4.Helena Chybałówna17.Janina Popielska30.Serafina Wiśniewska
5.Józef Dobrakowski18.Władysław Powązka31.Irena Włodarczykówna
6.Hendla Dudkiewicz19.Michalina Rogalska32.Sabina Wójcicka
7.Antoni Grabar20.Kazimiera Roratówna33.Stanisława Wójcicka
8.Józef Helbrych21.Irena Sobierajówna34.Stanisław Zatoń
9.Mendel Jeleń22.Marja Stacherska35.Stefan Zatoń
10.Zofja Noszczyńska23.Sura Szrermanówna36.Jadwiga Zatońska
11.Kazimierz Nowakowski24.Stanisława Szwarcówna37.Hendla Zylbersztajn
12.Irena Ojrzyńska25.Aurelja Szwedowska  
13.Janina Ojrzyńska26.Jerzy Trzaska  

Rok szkolny 1933/1934

Klasa VII

Opiekun Klasy: Ewa Starowska

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Fajgla Besserówna9.Perla Habermanówna17.Hendla Sztajnmanówna
2.Perla Bestermanówna10.Stanisław Jabłoński18.Edward Tuliński
3.Marjan Brzózka11.Bronisława Kossakowska19.Stefan Worwąg
4.Michalina Budziałowska12.Josek Orbach20.Stanisław Wtorkowski
5.Lucjan Chrostowski13.Rywka Orbachówna21.Florentyna Zatoniówna
6.Stefanja Cieślakówna14.Atoszek Rajchman22.Teodozja Zatońska
7.Ludomir Gosławski15.Kazimierz Rogalski23.Arnela Zylberg
8.Roman Grabarczyk16.Lucjan Stawiński  

Rok szkolny 1931/1932

Klasa VII

Opiekun klasy: Ewa Starowska

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Majer Bajgelman9.Stefan Mikulski17.Maszek Szynkarski
2.Henryk Basiński10.Peru Nutkiewicz18.Janina Włodarczykówna
3.Karol Bilski11.Teofila Ojrzyńska19.Jan Worwąg
4.Stefan Borowik12.Aleksy Ojrzyński20.Tadeusz Worwąg
5.Władysława Borowikówna13.Bronisław Oziembrowski21.Bogumił Zatoński
6.Tadeusz Brzózka14.Genowefa Popielska22.Zygmunt Zatoński
7.Marjanna Karbownikówna15.Irena Stacherska23.Lejbuś Zylberberg
8.Chaja Kartuzówna16.Nussen Sztajnman  

Rok szkolny 1930/1931

Klasa VII

Opiekun klasy: Ewa Starowska

L.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwiskoL.p.Imię i nazwisko
1.Rojza Bajgelman9.Teofila Ojrzyńska17.Kazimiera Tulińska
2.Władysław Chrostowski10.Genowefa Popielska18.Edward Wacowski
3.Ruchla Dabrower11.Stefan Popielski19.Eleonora Włodarczyk
4.Chana Epsztajn12.Euzebjusz Powązka20.Marja Wójcicka
5.Stanisław Karbownik13.Władysława Praszczyńska21.Sabina Wtorkowska
6.Zygmunt Klekowski14.Aleksander Rogalski22.Rojza Zilbersztajn
7.Klara Knosalówna15.Petronela Rolówna  
8.Mosiek Kupeberg16Włodzimierz Szwedowski  

ABSOLWENCI– powrót


Copyright © 2000 Zdzisław Wiśniewski Wszelkie prawa zastrzeżone.