plakietka

Wyniki
XVIII ¦wiatowego Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej
Przedbórz – Góry Mokre 14 – 16.08.2009 r.

Komisja jury w składzie:
  1. Przewodnicz±cy  – Wojciech Siemion
  2. Członek              – Jan Bielecki
  3. Członek              – Bogusław Nowak
  4. Członek              – Władysław Obarzanek
  5. Członek              – Maria Rajpold
  6. Sekretarz             – Małgorzata Błaszczyk
oceniła ponad 200 uczestników w różnych kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, doro¶li), w 2 turniejach: recytatorskim i poezji ¶piewanej.

Konkurs recytatorski

Kategoria dzieci do 11 lat

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Junona Volkova – Sewastopol
  • II nagroda – Jana Reczkina – Brze¶ć
  • III nagroda – Justyna Iwaszczak – Sambor
Wyróżnienia otrzymali:
  • Henryk Jerzy Markiewicz – Wilno
  • Tryna Diachenko – Sewastopol
Dodatkowe:
  • Zofia Brenycz – Borysław
  • Lidia Novikowa – Sewastopol
  • Irena Kozycz – Borysław
  • Aleksandra Juszkiewicz – Kobryń

Kategoria dzieci 12 – 15 lat

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Eugeniusz Garkusza – Dniepropietrowsk
  • II nagroda – Viktoria Brykalova – Sewastopol
  • III nagroda – Swietlana Machańkowska – Mikołajów
Wyróżnienia otrzymali:
  • Anastasja Motulko – Odessa
  • Stefan Kałapuń – Borysław
  • Jana Szewczuk – Kobryń
  • Diana Remizowska – Odessa
  • Maksym Malgiwski – Borysław
  • Anżelika Adamienko – Brze¶ć
  • Iryna Usterko – Sewastopol
  • Janina Kisielowa – Ukraina

Kategoria młodzież:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Dominik Wieleński – Sewastopol
  • I nagroda – Iwona Raczyńska – Wilno
  • II nagroda – Barbara Polakowska – Wilno
  • III nagroda – Maria Erdman – Makiejewka
Wyróżnienia otrzymali:
  • Walentyna Anastasja Markiewicz – Wilno
  • Aleksandra Masłowa – Ukraina
  • Natalia Ostapenko – Cherson
Nagroda specjalna:
  • Duet Dramatyczny – Odessa

Kategoria doro¶li:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Maria Ludmiła Wieleńska – Sewastopol
  • II nagroda – Jana Garkusza – Dniepropietrowsk
  • III nagroda – Natalia Priszczepa – Sewastopol
Nagroda specjalna:
  • Zespół – Nowy Rozdół
Wyróżnienia otrzymali:
  • Bronislava Yushkevych – Sewastopol
  • Daria Łaszkiewicz – Białoru¶
  • Tetiana Gordienko – Sewastopol
  • Lilia Sokolova – Kijów
  • Irina Nieliuchina – Strzałkowo
  • Helena Kaczan – Kobryń

Poezja ¶piewana

Kategoria soli¶ci:

Dzieci i młodzież

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Maja Negrebecka – Iwano Frankiwsk
  • II nagroda – Dominik Wieleński – Sewastopol
  • III nagroda – Diana Remizowska – Odessa
Wyróżnienia otrzymali:
  • Junona Volkova – Sewastopol

Doro¶li

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Zoryna Walichowska – Iwano Frankiwsk
  • II nagroda – Krystyna Husarz – Sambor
  • III nagroda – Iryna Nawojewa – Żytomierz
Wyróżnienia otrzymali:
  • Maria Ludmiła Wieleńska – Sewastopol
  • Galina Dowbysz – Żytomierz
  • Natalia Fomenko – Makijewka
  • Artiom Chotimko – Kobryń

Kategoria zespoły

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Zespół „Mozaika” – Kercz
  • II nagroda – Zespół „Karpackie Dzwoneczki” – Sambor
  • III nagroda – Zespół „Krasola” – Połonne
  • III nagroda – Duet „Neoklasyk” – Żytomierz
Wyróżnienie:
  • Zespół „Kukułeczka” – Kobryń

Do nagród dla zwycięzców z inicjatywy Portalu (już kolejny rok) przekazano dodatkowo kilkadziesi±t zestawów upominków promocyjno regionalnych z Urzędu Miasta Radomska, Starostwa Powiatowego w Radomsku, Muzeum Regionalnego w Radomsku oraz Urzędu Miasta Przedbórz.

Opracowano na podstawie materiałów dostarczonych przez Organizatora oraz własnych. (Z. J. Wi¶niewski)

Powrót – Back


Copyright © 2000 Zdzisław Jan Wi¶niewski  Wszelkie prawa zastrzeżone.