W sobotę 14 kwietnia 2007 r. w radomszczańskiej hali sportowej odbył się II Turniej Młodzieży Szkolnej o Puchar Prezesa Łódzkiego Związku Zapaśniczego.

Turniej młodych klasyków

Zawodnicy

W zawodach wzięło udział blisko 100 młodych zapaśników z terenu województwa łodzkiego. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy, na co dzień trenujący w UMLKS–ie Radomsko: Jakub Jędraszek, dla którego były to pierwsze w życiu zawody zapaśnicze, Sebastian Nowak i Tomasz Wiewióra, Jakub Cieślik, Adam Kowalski, Przemysław Wójcik, Wiktor Kuźnicki, Maciej Kowalski oraz Maciej Kipigroch.
Sześciu podopiecznych Łukasza Antońskiego zdołało wywalczyć medale. W kategorii 73 kg zwyciężył Kuźnicki, w kategorii 85 kg triumfował M. Kowalski, a trzeci był Kipigroch. Ponadto w kategorii 35 kg drugi był Nowak, a trzeci Wiewióra. Grono medalistów uzupełnia Cieślik - drugi w kategorii 38 kg.
W sobotnich zawodach wystąpiło dziewięciu chłopaków, sześciu z nich zdobyło medale – mówi trener UMLKS–u Łukasz Antoński. – Mam nadzieję, że w kolejnych weźmie udział jeszcze więcej zawodników, co pozwoli nam zająć wyższe miejsce w klasyfikacji klubowej – dodał.
We wspomnianej drużynówce UMLKS został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Ponadto PSP nr 9 zajęła piąte miejsce w klasyfikacji szkół.
Pisząc o sobotnim turnieju, należy uchylić czoła przed jego organizatorami, którzy zadbali nie tylko o medale, puchary i dyplomy dla startujących, ale postarali się o wzorową organizację. Na zawody zaproszono wiele znakomitości sportu zapaśniczego. Do Radomska przyjechali: srebrny medalista igrzysk olimpijskich z 1992 roku z Barcelony – Piotr Stępień, który pierwsze kroki na zapaśniczych matach stawiał właśnie w naszym mieście, oraz Andrzej Wroński /wywiad/ i Włodzimierz Zawadzki /wywiad/ – złoci medaliści igrzysk olimpijskich, wielokrotni medaliści mistrzostw świata i Europy oraz kilkunastokrotni mistrzowie Polski.
Warto dodać, że gościem specjalnym, który poprowadził sobotnie zawody, był znany z telewizji TVN Olivier Janiak.