Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL”HISTORIA FESTIWALU |
Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL” posiada już 21-letnią tradycję. Pomysłodawczynią i realizatorką pierwszych festiwali była druhna Rosława Szleng. To w jej sercu zrodziła się idea przedsięwzięcia, które pozwalałoby młodym ludziom szlifować swe talenty, przełamywać bariery, i pobudzać ich do kreatywnego działania. Ona też wprowadziła nazwę festiwalu, podkreślającą jego specyficzny charakter.
Opal jest kamieniem półszlachetnym, a jego nazwa podkreśla amatorski wymiar festiwalu (jednakże z roku na rok staje się on coraz bardziej profesjonalny). Tak jak mieniący się w słońcu pełną gamą barw opal, festiwal ma dziś różnobarwne oblicza. Obejmuje nie tylko konkurs piosenki, ale także konkursy: plastyczny, fotograficzny, recytatorski i literacki. Poszerzył się też znacznie jego zasięg. Jest to już nie tylko festiwal mieszkańców Radomska i jedno z głównych wydarzeń w miejskim kalendarzu kulturalnym. W kolejnych festiwalach uczestniczy coraz więcej harcerzy (i nie tylko) z regionu, województwa łódzkiego i innych stron Polski.
Dla harcerzy Hufca Radomsko OPAL wciąż jednak pozostaje najistotniejszym wydarzeniem w całym roku. Bowiem tutaj przyznawana jest nagroda imienia druhny Rosi, stanowiąca ogromne wyróżnienie dla najlepszego środowiska Hufca Radomsko za „kawałek dobrej harcerskiej roboty”.
|
7–9 grudnia 2006 „OPAL”
|
Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL 2006 odbywa się już po raz XXI. Corocznie nasz festiwal to 5 różnych konkursów:
Każdorazowo festiwal przybiera inną stylizację, tegoroczna związana jest z bajką „Było sobie życie”. W związku z tym scenografia i przebieg koncertu to wędrówka po ludzkim organizmie pełnym tajemnic i ciekawostek.
Głównym organizatorem festiwalu jest ZHP Komenda Hufca Radomsko, której instruktorzy tworzą sztab organizacyjny odpowiedzialny za przygotowanie tego najważniejszego dla harcerzy wydarzenia kulturalnego.
Festiwal jest otwarty, co oznacza, że do udziału w nim zapraszamy nie tylko harcerzy, ale również dzieci i młodzież niezrzeszoną w ZHP. W tym roku w festiwalu udział wzięli poza mieszkańcami powiatu radomszczańskiego i pajęczańskiego (Kodrąb, Gomunice, Kamieńsk, Strzałów, Dębowiec Mały, Strzelce Wielkie) uczestnicy z Kielc, Łodzi, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego.
Nasz festiwal oprócz 5 konkursów oferuje uczestnikom wiele atrakcji, m.in. nocne zwiedzanie muzeum, wyjście na basen, maraton filmowy, gry i zabawy integracyjne. Zapraszamy do udziału w następnych latach!
|
KADRA FESTIWALUKOMENDANTphm. Łukasz WięcekSZEF SZTABU PROMOCJIphm. Magdalena GeniuszREŻYSERIA SCENOGRAFIA I PROWADZENIE KONCERTU FINAŁOWEGOphm. Joanna KinaREŻYSERIA I PROWADZENIE MAŁEGO FINAŁUphm. Marta KrzysztofikPROGRAM (poza konkursami)pwd. Agnieszka CiepielewskaSZEF BIURA FESTIWALUdh. Anna JędrzejczykKWATERMISTRZdh. Łukasz Bartnik |
UCZESTNICY i JURYI. Konkurs piosenkiIlość zespołów i solistów występujących – 52
|
Ewentualne uwagi i sugestie kierować do Administratora. Teksty opracowano na podstawie materiałów otrzymanych oraz własnych. (Z.W) |
Copyright © 2000 Zdzisław Wiśniewski Wszelkie prawa zastrzeżone. |