Między Wartą a Pilicą

Od 25 października do końca 2005 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobielach Wielkich można było oglądać wystawę fotograficzną Między Wartą a Pilicą. Na wystawie prezentowano prace autorów z całej Polski wykonane na plenerach fotograficznych Natura i krajobraz organizowanych corocznie przez radomszczańskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa. Fotografie utrwaliły niezwykle urokliwe rozlewiska Warty i Pilicy na ziemi radomszczańskiej. Utrwaliły wysokie skarpy, lesiste i piaszczyste brzegi, rośliny i ptactwo wodne. Pokazały rzeki w różnych porach dnia: częściowe zaćmienie słońca nad Pilica, mgły poranne nad dopływami Warty, tonące w wodzie zachodzące słońce...
Między Wartą a Pilicą jest 73. wystawą Towarzystwo Fotograficzne im. E. Osterloffa. Powstała dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kobielach i Muzeum Regionalnym w Radomsku.
Otwarcie wystawy uświetnili swoją obecnością:
Wójt Gminy Kobiele Wielkie – Henryk Więckowski
Prezes Towarzystwa Fotograficznego im Edmunda Osterloffa – Karol Walaszczyk
Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku – Anita Pawlak – Zygma
Dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku – Krzysztof Zygma.
Wystawie fotograficznej towarzyszyła wystawa pokonkursowa Drugiej Edycji Konkursu Ratuj przyrodę. Prezentowała ona plakaty i projekty broszur wykonane przez uczniów kobielskich szkół. Nagrodzone w konkursie dzieci otrzymały nagrody książkowe z rąk wójta gminy Kobiele Wielkie Henryka Więckowskiego oraz pracowników Ośrodka Kultury.
Tego samego dnia (25 października 2005 r.) w Miejskim Ośrodku Kultury w Uniejowie została otwarta poplenerowa wystawa Uniejów 2005, zorganizowanym przez Towarzystwo im. E. Osterloffa w Radomsku. Radomszczańskiej publiczności prezentowana była w całości we wrześniu 2005 r. Była to kolejna, 74. wystawa radomszczańskiego Towarzystwa.
Beata Anna Symołon

Galeria foto

Powrót – BackCopyright © 2000 Zdzisław Wiśniewski   wszelkie prawa zastrzeżone.