herb Pławna   PŁAWNO

FESTYN 2006 r.

BAW SIĘ RAZEM Z NAMI

Już po raz dziesiąty zorganizowano w Pławnie festyn szkolny. Sobotnia jubileuszowa impreza, z okazji przypadającego trzy dni wcześniej Dnia Dziecka poświęcona była nie nikomu innemu jak dzieciom. Hasło przyświecające festynowi było jak w tytule: baw się razem z nami. My także postanowiliśmy skorzystać z tego zaproszenia.

Nieodłączną już częścią festynów organizowanych w Pławnie jest bieg przełajowy o Puchar Wójta Gminy Gidle. Pierwszy bieg przełajowy na 3 km odbył się w roku 1997. Rok 1998 przyniósł rywalizację pomiędzy znajdującymi się na terenie gminy szkołami: w Pławnie, Gidlach, Ciężkowicach i Wojnowicach.. Od roku 2001 wprowadzono rywalizację szkół gimnazjalnych. W tym roku w zawodach wzięło udział 145 uczestników. Pierwsze miejsca zajęli: Aleksandra Błasiak z PSP Pławno (kategoria dziewcząt kl. I–III), Damian Skorupa z PSP Pławno (kat. chłopców kl. I–III), Żaneta Dębska także z PSP Pławno (kat. dziewcząt kl. IV–VI), Paweł Matuszczyk z PSP Ciężkowice (kat. chłopców kl. IV–VI), Edyta Bulińska z PG w Gidlach (kat. dziewcząt kl. gimnazjalne), Dariusz Owczarek z PG Pławno (kat. chłopców kl. gimnazjalne), Barbara Witkowska (kat. żeńska pow. 16 roku), ksiądz wikariusz Parafii Żytno, Rafał Gniła (kat. męska pow. 16 roku). W kategoriach zespołowych szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła szkoła z Ciężkowic, a kolejne Pławno, Gidle i Wojnowice. W kategorii szkół gimnazjalnych palma pierwszeństwa przypadła Gidlom, drugie było Pławno. Kto nie chciał bądź nie mógł biegać, miał możliwość sprawdzenia się w innych konkurencjach typu przeciąganie liny, podnoszenie sztangi, rzut kaloszem, a po wysiłku fizycznym zregenerować siły korzystając z oferty stoisk gastronomicznych, które sprzedawały posiłki na ciepło jak i na słodko. – Zachęcamy wszystkich do skorzystania ze smacznych ciast, które upiekły mamy naszych uczniów – zapraszała Tamara Olczyk–Krawczyk, dyrektor Zespołu Szkolno–Gimnazjalnego w Pławnie. Ciasta były naprawdę smaczne, a dochód szedł na konto szkoły, czyli na rzecz uczniów.

W części artystycznej widzowie obejrzeli występy uczniów miejscowych szkół, koncert strażackiej orkiestry dętej z Pławna, a także pokaz tańca break dance. Cały czas była możliwość przewiezienia się po placu konną bryczką. Z tej atrakcji nie omieszkało nie skorzystać wielu najmłodszych uczestników festynu. Dochód dla szkoły przyniosła aukcja obrazów namalowanych przez uczniów. A na koniec bawiono się do późna przy dźwiękach muzyki. Zabawę taneczną ubarwił pokaz sztucznych ogni.

Co tu dużo mówić. Zabawa się udała, festyn się udał. Nie odbyłby się on jednak gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców, kadry nauczycielskiej i dyrekcji szkół z terenu naszej gminy. Chciałam im bardzo za to podziękować i wyrazić nadzieję, że w przyszłym roku także uda się zorganizować podobny festyn – podsumowuje Krystyna Wójcicka, wójt gminy Gidle. I my wyrażamy podobną nadzieję.

Tomasz M. Kolmasiak


«–»  ………  «–»


Wielokrotnie byłem zapraszany do Pławna na teren szkolny, w sposób miły i kulturalny oraz w sposób niemający nic z kulturą wspólnego np. przez Romana S. i innych. Zgodnie z zapowiedziami zjawiłem się w chwili, którą uznałem za najbardziej odpowiednią, czyli na Festynie. Nie mogłem dotrzeć do osób, które na swoje wywiady wytypowałem. Unikały mnie bardzo skutecznie a szkoda, bo już takiej okazji nie stworzę. Zamieszczam galerię 183 fotografii z tej imprezy składającą się ze zdjęć Katarzyny Walter, Tomasza M. Kolmasiaka i moich. Przyjemnego oglądania.

Zdzisław Wiśniewski 04 sierpnia 2006 r.

Galeria fotografii

Powrót – Back


Copyright © 2000 Zdzisław Wiśniewski Wszelkie prawa zastrzeżone.