PROŚBA O POMOC W POSZUKIWANIACH

Na podstronach tego działu publikowane są prośby Internautów o pomoc w odnalezieniu przodków lub zerwanych więzi rodzinnych. Mogę jedynie zagwarantować opracowanie i opublikowanie nadesłanych materiałów oraz to, że dołożę wszelkich starań, aby przyczynić się do możliwie pełnego wyjaśnienia tematów. Sprawy tego rodzaju wymagają uruchomienia maksymalnej ilości ludzi dobrej woli, szperania w archiwach i muzeach, wertowania tematycznej literatury. To wszystko wymaga czasu i cierpliwości z obu stron.

Portal zawiera tysiące nazwisk i ze względu na specyfikę budowy (trwałość informacji w tym samym miejscu) listy z prośbą o pomoc są częste. Wiele spraw dotyczących genealogii rodów lub połączenia zerwanych więzi rodzinnych udało się załatwić pozytywnie a kilka zawsze jest jeszcze w toku. Oczywiście nie jestem w stanie załatwić takich spraw sam ze względów oczywistych, ale istnieje „łańcuch” LUDZI DOBREJ WOLI, na których pomoc mogę liczyć i nigdy się nie zawiodłem. Zawsze na rozsyłane apele i zapytania znajdują się SZLACHETNI posiadający szczątki informacji, które zebrane w jednym miejscu pozwalają na szersze opracowanie i często całkowite wyjaśnienie zadanego tematu.

Mam nadzieję, że nadal pomagać portalowi będą LUDZIE DOBREJ WOLI i razem cieszyć się będziemy każdą wyjaśnioną sprawą, bo nie ma nic przyjemniejszego jak sprawianie przyjemności innym. Każdy, kto posiada choćby śladową informację na któryś z tematów proszony jest o kontakt z Redakcją podany na stronie startowej oraz w linkach technicznych (zetwski@wp.pl tel. 510 040 061, adres pocztowy na stronie startowej). Realizacja zadanych tematów to dla mnie osobiście nowe doświadczenia, kontakty i poszerzenie wiedzy. To pasjonujące zadanie, choć czasami przekracza moje siły i środki.

Zdzisław Jan Wiśniewski


Poszukiwania


Franciszek Mendak – poszukiwanie przodków

Stanisław Szczerbiński ps. „Dobek” – poszukiwanie grobu

Gidle 1939 r. – historia pewnej fotografii


Powrót – Back


Copyright © 2000 Zdzisław Jan Wiśniewski Wszelkie prawa zastrzeżone.