Wyniki
XVI ¦wiatowego Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej
Przedbórz – Góry Mokre 11 – 16.08.2007 r.

Komisja jury w składzie:
  1. Przewodnicz±cy – Wojciech Siemion
  2. Członek              – Jan Bielecki
  3. Członek              – Bogusław Nowak
  4. Członek              – Władysław Obarzanek
  5. Sekretarz            – Małgorzata Błaszczyk
  6. Członek              – Bogusław Olczyk
  7. Członek              – Dorota Dobrowolska
oceniła ponad 350 uczestników w różnych kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, doro¶li), w 2 turniejach: recytatorskim i poezji ¶piewanej.

Konkurs recytatorski

Kategoria dzieci do 11 lat

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Jerzy Siech – Brze¶ć – Białoru¶
  • II nagroda – Weronika Alkhuri  – Syria
  • II nagroda – Daria Archypowa – Makiejewka – Ukraina
  • III nagroda – Adriana Bela – S±dowa Wisznia – Ukraina
Wyróżnienie otrzymała:
  • Alina Hazarian – Pryłuki – Ukraina

Kategoria dzieci 12 – 15 lat

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Wiktoria Bechta – S±dowa Wisznia – Ukraina
  • II nagroda – Marina Wasiliewa – Odessa – Ukraina
  • III nagroda – Riegina Aszerbagina – Omsk – Rosja
Wyróżnienia otrzymali:
  • Halina Terlecka – Borysław – Ukraina
  • Katarzyna Fiedoriszyna – Odessa – Ukraina
  • Ania Rudakowa –  – Ukraina

Kategoria młodzież:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Irena Burawska – Żytomierz – Ukraina
  • II nagroda – Olga Ogurcowa – Omsk – Rosja
  • II nagroda – Olga Pipa – Kijów – Ukraina
  • III nagroda – Łomow Klim – Omsk – Rosja
  • III nagroda – Alicja Nesterowa – Donieck – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Irena Dworska – Kijów – Ukraina
  • Anna Bechta – S±dowa Wisznia – Ukraina

Kategoria doro¶li:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Olesia Sinczuk – Lubar – Ukraina
  • I nagroda – Jurek Latko – Estonia
  • II nagroda – Kanelska Hanna – Kijów – Ukraina
  • II nagroda – Ludmiła Szmarikowa – Mińsk – Ukraina
  • III nagroda – Jadwiga Kazaka – Ryga – Łotwa
  • III nagroda – Wanda Pawłowa – Kijów – Ukraina
Nagroda specjalna:
  • Zespół wokalno – taneczny działaj±cy przy Stowarzyszeniu Kulturalno O¶wiatowym „Rodzina” pochodz±cy z Omska , który zaprezentował spektakl „Na jagody”. – Omsk – Rosja

Poezja ¶piewana

Soli¶ci: dzieci i młodzież

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Ewelina Saszenko – Rudziszki – Litwa
  • II nagroda – Irena Kusakina – Pińsk – Białoru¶
  • II nagroda – Weronika Wdowa – Jełgawa – Łotwa
  • II nagroda – Monika Saszenko – Rudziczki – Litwa
  • III nagroda – Duet: Eugenia Danilewicz i Ilija Tupikin – Pińsk – Białoru¶
Wyróżnienia otrzymali:
  • Krystyna Czyż – Lwów – Ukraina
Nagroda rodziny Bieleckich:
  • Nina Ratner i Władymir Ratner –  – 

Doro¶li

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Maryna Lanryszczewa – Makiejewka – Ukraina
  • II nagroda – Walentyna Sawenko – Donieck – Ukraina
  • III nagroda – Olesia Sinczuk – Lubar – Ukraina
  • III nagroda – Maryna Krasnowa – Makiejewka – Ukraina

Kategoria Zespoły

Nagrody otrzymały:
  • I nagroda – Zespół „Ekspromt” – Donieck – Ukraina
  • II nagroda – Zespół „Kwartet z Doniecka” – Donieck – Ukraina
  • II nagroda – Zespół „Jagódki” – Pińsk – Białoru¶
  • III nagroda – Zespół „Jaskółeczki” – Łuck – Ukraina
Wyróżnienia:
  • Zespół „Lileja” – Donieck – Ukraina
  • Zespół „Czarodziejski Kwiat” – Winnica – Ukraina
  • Zespół „Stokrotki” – Jełgawa – Łotwa

Konkurs Piosenki o OjczyĽnie

  • I nagroda – Zespół „Ekspromt – Donieck – Ukraina
  • II nagroda – Tatiana Danilewicz – Pińsk – Białoru¶
  • III nagroda – Krystyna Czyż – Lwów – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Olga Tyczyniuk – Łuck – Ukraina
  • Marina Fiłozop – Pryłuki – Ukraina

Konkurs Piosenki Turystyczno – Przyrodniczej

Kategoria soli¶ci:

  • I nagroda – Czyż Krystyna – Lwów – Ukraina
  • II nagroda – Ewa Jeske – Przedbórz – Polska
  • III nagroda – Olesia Sinczuk – Lubar – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Beata Bracichowicz – Przedbórz – Polska
  • Wiktoria Bechta – S±dowa Wisznia – Ukraina
  • Tatiana Danielewicz – Pińsk – Białoru¶
  • Anastazja Jurczenko – Pryłuki – Ukraina
  • Nina Ratner – Omsk – Rosja
  • Galina Własenko – Ryga – Łotwa
  • Sergiusz Dołguszyn – Omsk – Rosja

Kategoria zespoły:

  • I nagroda – Zespół „Ekspromt” – Donieck – Ukraina
  • II nagroda – Rodzina Saszenko – Rudziszki – Litwa
  • III nagroda – Zespół „Drzewiczanie” – Drzewica
  • III nagroda – Zespół „Jagódki” – Pińsk – Białoru¶
Wyróżnienia otrzymali:
  • Zespół ludowy – Przyłęk
  • Zespół „Promyk” – Pryłuki – Ukraina

Nagrody ksi±żkowe otrzymali:

  • „Encyklopedia szkolna”Marina Fiłozop – Pryłuki – Ukraina
  • „Polskie góry”Alina Harazin – Pryłuki – Ukraina
  • „¦wiat polskiej przyrody”Jewgienia Danielewicz – Pińsk – Białoru¶
  • „Parki narodowe i krajobrazowe w Polsce”Ilia Tupikin – Pińsk – Białoru¶
  • „Skarbiec ba¶ni i legend polskich”Małgorzata Siech – Brze¶ć – Białoru¶
  • „Jan Paweł II, ilustrowana biografia”Wiktoria Smans – Ryga – Łotwa
  • „Piękno konia”Edward Fiskowicz – Ryga – Łotwa
  • „Wierna rzeka, Syzyfowe prace”Milewska Tatiana – Kijów – Ukraina
  • „Nowy słownik języka polskiego”Natalia Kniaziewa
  • „Popularny słownik języka polskiego”Olena Matwiejenko – Makiejewka – Ukraina
Fundatorzy nagród:
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Starostwo powiatowe w Radomsku
Urz±d Miejski w Przedborzu
Poseł Krzysztof Maciejewski
Senator Andrzejewski.
Przedbórz dn. 15.08.2007 r.

Opracowano na podstawie materiałów dostarczonych przez Organizatora. (Z.W)

FOTOREPORTAŻE

Powrót – Back


Copyright © 2000 – 2008 Zdzisław Wi¶niewski  Wszelkie prawa zastrzeżone.