logo 2010

Wyniki
XIX ¦wiatowego Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej
Przedbórz – Góry Mokre 12 – 15.08.2010 r.

Komisja jury w składzie:
  1. Przewodnicz±cy  – Jan Bielecki
  2. Członek              – Bogusław Nowak
  3. Członek              – Janusz Tylman
  4. Członek              – Maria Rajpold
  5. Członek              – Bogusław Olczyk
oceniła ponad 200 uczestników w różnych kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, doro¶li), w 2 turniejach: recytatorskim i poezji ¶piewanej.

Konkurs recytatorski

Kategoria dzieci do 11 lat

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Bożena Gołębiowska – Sambor – Ukraina
  • II nagroda – Anna Negoduk – Łuck – Ukraina
  • II nagroda – Polina Ovczynnikowa – Krym – Ukraina
  • III nagroda – Daria Horbunowa – Łuck – Ukraina
  • III nagroda – Jana Reczkina – Brze¶ć – Białoru¶
Wyróżnienia otrzymali:
  • Wiaczesław Truszkow – Mikołajów – Ukraina

Kategoria dzieci 12 – 15 lat

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Fajina Sakowa – Sewastopol – Ukraina
  • I nagroda – Julia Borszcz – Niżyn – Ukraina
  • II nagroda – Angelika Adamienko – Brze¶ć – Białoru¶
  • III nagroda – Elżbieta Potapowa – Sewastopol – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Diana Meschia – Mikołajów – Ukraina
  • Daria Rozum – Niżyn – Ukraina
  • Julia Korkowa – Sewastopol – Ukraina
  • Katarzyna Ryżowa – Borysław – Ukraina
  • Wiktoria Iwaszyna – Niżyn – Ukraina
  • Katarzyna Kutnia – Niżyn – Ukraina

Kategoria młodzież:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Alina Kudriawcewa – Niżyn – Ukraina
  • II nagroda – Leon Skórski – Dniepropietrowsk – Ukraina
  • II nagroda – Elżbieta Pawłowa – Kamieniec Podolski – Ukraina
  • III nagroda – Tetiana Szeparowicz – Borysław – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Wiktoria Proniewicz – Brze¶ć – Białoru¶
  • Iwan Yasiuk – Mińsk – Białoru¶
Nagroda specjalna:
  • Jan Ananjev – Omsk – Rosja

Kategoria doro¶li:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Oksana Karpowicz – Lwów – Ukraina
  • II nagroda – Marysia Terlecka – Donieck – Ukraina
  • II nagroda – Katarzyna Cykalenko – Mikołajów – Ukraina
  • III nagroda – Igor Tarasiuk – Brze¶ć – Białoru¶
  • III nagroda – Julia Sołomko – Lwów – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Małgorzata Dziatczyk – Mińsk – Białoru¶
  • Wiktoria Zubarewa – Żytomierz – Ukraina
  • Irina Nieliuchina – Szczełkowo – Rosja
  • Maria Sulima – Brze¶ć – Białoru¶
  • Wanda Pawłowa – Kijów – Ukraina
  • Bronisława Juszkiewicz – Krym – Ukraina
  • Natalia Szymańska – Lwów – Ukraina
Nagroda specjalna:
  • Wladimir Ananjev – Omsk – Rosja

Poezja ¶piewana

Kategoria soli¶ci:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Iryna Kmet – Lwów – Ukraina
  • II nagroda – Angelika Kara – Sewastopol – Ukraina
  • II nagroda – Jana Moisejeva – Sewastopol – Ukraina
  • II nagroda – Marysia Terlecka – Donieck – Ukraina
  • III nagroda – Katarzyna Romaszewska – Wilno – Litwa
  • III nagroda – Natalia Wałaga – Borysław – Ukraina
  • III nagroda – Karolina Romanowska – Wilno – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Natalia Fomenko – Makiejewka – Ukraina
  • Wiktoria Radik – Lwów – Ukraina

Kategoria zespoły

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Zespół „KSIˇŻNY” – Lwów – Ukraina
  • II nagroda – Zespół „GOOD RIDDANCE” – Wilno – Litwa
  • III nagroda – Zespół „ORCHIDEIA” – Sambor – Ukraina
Wyróżnienie:
  • Zespół „MŁODE BABCIE” – Mińsk – Białoru¶
Nagroda specjalna:
  • Zespół „JASKÓŁECZKI” – Sambor – Ukraina

Do nagród dla zwycięzców z inicjatywy Portalu (już czwarty rok) przekazano dodatkowo kilkadziesi±t zestawów upominków promocyjno regionalnych z Urzędu Miasta Radomska, Starostwa Powiatowego w Radomsku, Muzeum Regionalnego w Radomsku oraz Urzędu Miasta Przedbórz.

Opracowano na podstawie materiałów dostarczonych przez Organizatora oraz własnych. (Z. Wi¶niewski)

Powrót – Back


Copyright © 2000 Zdzisław Jan Wi¶niewski  Wszelkie prawa zastrzeżone.