Wyniki
XV Jubileuszowego ¦wiatowego Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej
Przedbórz – Góry Mokre 12 – 16.08.2006 r.

Komisja jury w składzie:
  1. Przewodnicz±cy – Wojciech Siemion
  2. Członek              – Jan Bielecki
  3. Członek              – Dariusz ¦winoga
  4. Członek              – Bogusław Nowak
  5. Członek              – Władysław Obarzanek
  6. Członek              – Renata ¦winoga
  7. Sekretarz            – Małgorzata Błaszczyk
oceniła ponad 350 uczestników w różnych kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, doro¶li), w 2 turniejach: recytatorskim i poezji ¶piewanej.

Konkurs recytatorski

Kat. dzieci do 11 lat

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Olesia Trybrat – Sambor – Ukraina
  • II nagroda – Natalia Malgiwska – Borysław – Ukraina
  • II nagroda – Nazar Łuszczewski – Sambor – Ukraina
  • III nagroda – Marta Marczuk – Sambor – Ukraina
  • III nagroda – Roman Zieliński – Borysław – Ukraina
  • III nagroda – Michał Sadowski – Suchum – Abchazja
Wyróżnienia otrzymali:
  • Andriana Bela – S±dowa Wisznia – Ukraina
  • Edek Laskowicz – Brze¶ć – Białoru¶
  • Rusłana Capiw – Borysław – Ukraina
Albumy otrzymali:
  • Nikita Sobota – Brze¶ć – Białoru¶
  • Alina Czarna – S±dowa Wisznia – Ukraina

Kat. dzieci 12 – 15 lat

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Janina Kisielowa – Stanisławów – Ukraina
  • II nagroda – Marina Zawiełion – Odessa – Ukraina
  • II nagroda – Renata Czudzinowicz – Pińsk – Białoru¶
  • III nagroda – Olga Michajłowa – Odessa – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Maria Kałłagowa – Odessa – Ukraina
  • Julia Marynowicz – Sambor – Ukraina
  • Natalia Sushko – Omsk – Rosja
  • Andrzej Lubczyński – Sambor – Ukraina
  • Halina Terlecka – Borysław – Ukraina

Kat. młodzież:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Aneta Sierżantowicz – Wilno – Litwa
  • I nagroda – Eryk Quesada – Hawana – Kuba
  • II nagroda – Helena Particzenko – Pryłuki – Ukraina
  • II nagroda – Maria Potuchina – Brze¶ć – Białoru¶
  • III nagroda – Natalia Michnowska – Brze¶ć – Białoru¶
  • III nagroda – Petra Buchta – Niemcy – Polska/Zabrze
Nagroda specjalna:
  • Anna Tyapinowa – Omsk – Rosja
Wyróżnienia otrzymali:
  • Ben Li – Pekin – Chiny
  • Katarzyna Dziamczuk – Brze¶ć – Białoru¶
  • Nagroda Rodziny Bieleckiej – Natalia Żurawska – Kijów – Ukraina

Kat. doro¶li:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Ijia Chrzanowska – Suchum – Abchazja
  • I nagroda – Julia Kotodzicz – Brze¶ć – Białoru¶
  • II nagroda – Nina Chrzanowska – Suchum – Abchazja
  • II nagroda – Aleksandra Dieszczyc – Mińsk – Białoru¶
  • II nagroda – Maria Razmus – Sambor – Ukraina
  • III nagroda – Swietłana Owchinnikowa – Omsk – Rosja
  • III nagroda – Marina Bylinowa – Mińsk – Białoru¶
Wyróżnienia otrzymali:
  • Natalia Zhukowa – Omsk – Rosja
  • Nadia Łuszczewska – Sambor – Ukraina
  • Franciszek Laksa – Ryga – Łotwa
Nagroda specjalna:
  • Jurek Latko – Moskwa – Rosja

Poezja ¶piewana

Soli¶ci: dzieci i młodzież

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Iwan Jureczko – Lwów – Ukraina
  • II nagroda – Aleksandra Kuszcz – Chmielnik – Ukraina
  • II nagroda – Krystyna Khmelevskaya – Omsk – Rosja
  • II nagroda – Iwona Parafianowicz – Wilno – Litwa
  • III nagroda – Eugenia Danilewicz – Pińsk – Białoru¶
  • III nagroda – Anna Jureczko – Lwów – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Anna Budim – Chmielnik – Ukraina
  • Sasza Szkutiak – Lwów – Ukraina

Doro¶li

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Olesia Sinczuk – Chmielnik – Ukraina
  • II nagroda – Irena Chłopowa
  • III nagroda – Olga Chromych – Suchum – Abchazja
  • III nagroda – Julia Dolzhina – Omsk – Rosja
Nagroda specjalna:
  • Jarosława Pawluk – Chmielnik – Ukraina
  • Alifija Rubtsowa – Omsk – Rosja

Kat. Zespoły

Nagrody otrzymały:
  • I nagroda – Zespół „Pokrov” – Wołgograd – Rosja
  • I nagroda – Zespół muzykuj±cy „Rodziny Wiwczarenko” – Stanisławów – Ukraina
  • II nagroda – Zespół „Angelus” – Donieck – Ukraina
  • III nagroda – Zespół „Stella spei” – Wilno – Litwa
Nagroda specjalna:
  • Zespół „Ziarenko” – Donieck – Ukraina
Wyróżnienie:
  • Zespół „Trzy jagódki” – Pińsk – Białoru¶

Konkurs – programy dowolne

  • Julia Dolzhina – Omsk – Rosja
  • Daria Czernuszycz – Szepetówka – Ukraina
  • Duet „Barbi” z Pińska
Fundatorem nagród pieniężnych był Urz±d Marszałkowski w Łodzi.
Przedbórz, dn. 16.08.2006 r.

Wyniki
Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystyczno – Przyrodniczej
Przedbórz 15.08.2006 r.

Komisja jury w składzie:
  1. Przewodnicz±cy – Wojciech Siemion
  2. Członek              – Jan Bielecki
  3. Członek              – Dariusz ¦winoga
  4. Członek              – Bogusław Nowak
  5. Członek              – Władysław Obarzanek
  6. Członek              – Renata ¦winoga
  7. Sekretarz            – Małgorzata Błaszczyk
oceniła ponad 100 uczestników w różnych kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, doro¶li).

Soli¶ci:

Nagrody otrzymali:
  • I nagroda – Alfiyjia Rubtsowa – Omsk – Rosja
  • I nagroda – Bogdan Białecki – Przyłęk
  • II nagroda – Duet „Jagódki” – Pińsk – Ukraina
  • II nagroda – Halina Biniek – Przyłęk
  • III nagroda – Olesia Sinczuk – Chmielnik – Ukraina
Wyróżnienia otrzymali:
  • Patrycja ¦piewak – Bełchatów
  • Wiktoria Smars – Ryga – Łotwa

Zespoły:

Nagrody otrzymały:
  • I nagroda Zespół „Angelus” – Donieck – Ukraina
  • II nagroda Zespół „Keri” – Krasocin
  • II nagroda Zespół „Stella Spei”– Lwów – Litwa
  • II nagroda Zespół „Mali Drzewiczanie” – Drzewica
  • III nagroda Zespół „Matecznik”– Piotrków Trybunalski
  • III nagroda Zespół „Drzewiczanie” – Drzewica
Fundatorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony ¦rodowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Fotoreportaże

Powrót – Back


Copyright © 2000 – 2008 Zdzisław Wi¶niewski  Wszelkie prawa zastrzeżone.