Chyba powszechna jest znajomość mitu o Dedalu i Ikarze. Ojcu i synu, którzy na wykonanych przez siebie skrzydłach z piór i wosku opuścili miejsce uwięzienia na Krecie chcąc powrócić do ojczyzny. Rozważnemu wynalazcy Dedalowi udało się dotrzeć do Sycylii syn Ikar zginął gdyż nie usłuchał rady ojca dotyczącej sposobu latania.

Kolebką wielu osiągnięć (wynalazków) są marzenia, ale gdy je zrealizujemy nie możemy zapomnieć o rozwadze i zasadach, które w finalizowaniu tego osiągnięcia muszą być spełnione. Taką naukę życiową wyciągnąłem, gdy w wieku młodzieńczym zapoznałem się z tą piękną o głębokim przesłaniu opowieścią z „MITÓW GRECKICH”.
RADOMSZCZAŃSKI „DEDAL”
Człowiek od zarania marzył, aby oderwać się od ziemi i podobny ptakom szybować w przestworzach. Dziś paralotniarstwo jest to najtańszy oraz najłatwiej dostępny szerszemu gronu sport lotniczy , dlatego w pogodne dni na radomszczańskim niebie często zauważyć możemy naszego „Dedala” jak unosi się wysoko nad miastem i okolicami. Ryszard Koper oglądający Radomsko i okolice z perspektywy niedostępnej dla większości z nas postanowił podzielić się tymi widokami z szerokim gronem Internautów. Uzgodniliśmy powstanie w portalu nowego działu „Z LOTU PTAKA”.
Tankowanie motolotni

Ryszard Koper po dojeździe na miejsce startu tankuje sprzęt

Mam nadzieję, że umieszczane w galeriach fotografie autorstwa naszego „Dedala” wzbudzą zainteresowanie i dadzą wielu oglądającym, choć namiastkę tej olbrzymiej przyjemności, jaką jest oderwanie się od ziemi i swobodne szybowanie czasami nawet w towarzystwie ptaków. Ryszard Koper wykonuje loty na paralotni z napędem plecakowym (PPG), silnik marki Solo o pojemności 250 cm3 (15 KM). Skrzydło 29 m2.
Kontrola silnika

Bardzo ważna czynność to sprawdzenie pracy silnika przed lotem

Jak wynika z naszej rozmowy istnieje możliwość zamówienia u pana Ryszarda fotografii z nalotu wyznaczonych obiektów lub miejsc zarówno przez osoby prywatne jak i firmy (posiadłości, zakłady itp.) o czym z przyjemnością informuję.
Kontakt:
Ryszard Koper
Tel. (+48) 606 468 786
e–mail ryszcario@wp.pl
lub ze strony startowej portalu (Administrator, Kontakt)

Tekst Zdzisław Wiśniewski
foto archiwum Ryszarda Kopra


Copyright © 2000 – 2008 Zdzisław Wiśniewski   wszelkie prawa zastrzeżone.