26 marca 2006 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku otwarta została wystawa fotografii Tomasza Bujacza – geodety, poszukiwacza złóż ropy i gazu a przy tej okazji radomszczańskiego podróżnika i fotografika.


P A K I S T A N

prezentowane prace
Tomasz Bujacz z żona Beatą mieli trudne zadanie z kilkuset zdjęć przygotować kilkadziesiąt do ekspozycji. Pozostałe wyłożone były do wglądu na stolikach.

otwarcie wystawy
Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku pani Anita Pawlak–Zygma przedstawia zebranym gościom Autora wystawy Tomasza Bujacza i Jego milutką żonę Beatę, która jak się dowiedziałem w rozmowie jest pedagogiem plastykiem. Obejrzałem prace pani Beaty w internetowym blogu pod adresem www.beataa.blog.onet.pl i jestem pod dużym wrażeniem. Zastanawiam się nad jednym – Tomasz Bujacz „gania po świecie gaz i ropę” wspaniale fotografując odwiedzane kraje, żona Beata pięknie maluje, kto więc zajmuje się szarą codziennością domowych zajęć i jak się to ma do interesująco przedstawionych zwyczajów Pakistańczyków i roli kobiety w ich domach? Zapytam o to przy okazji innych ekspozycji, może prac plastycznych Pani Beato?

ciekawe eksponaty
Pan Tomasz przywiózł z podróży także ciekawe eksponaty pakistańskiej sztuki ludowej, które były prezentowane publiczności.

omawianie prac
Bardzo interesująco (inspirowany przez małżonkę) pan Tomasz opowiadał o zwyczajach, ciekawych miejscach i ludziach komentując poszczególne wystawiane prace. Na pierwszym planie po lewej „autor” Autora, czyli Ojciec Tomasza – Czesław Bujacz.
publiczność
Licznie zgromadzona publiczność przy dźwiękach hinduskiej muzyki raczyła się kawą i pysznymi ciastkami. Ze słodyczy lubię „śledzie w occie”, ale ciasteczka mi smakowały.

szczęśliwa rodzinka
Zadowolona i szczęśliwa Rodzinka Państwa Bujaczów. Dziękujemy za przemiły wieczór i oczekujemy dalszych po następnych podróżach w pogoni za gazem, ropą i ciekawą przygodą lub przy pracach pani Beaty.


Po rozmowie z żoną Autora Beatą mam nadzieję otrzymać szersze opracowanie i kilka ilustrujących prac – tekst, foto Z.Wiśniewski

Copyright © 2000 – 2008 Zdzisław Wiśniewski  Wszelkie prawa zastrzeżone.