Życie jest słodkie

28 września 2006 r. w pubie Noworadomsk pod patronatem medialnym „PO PROSTU INFORMACJI” nastąpiło otwarcie wystawy „La dolce vita” przygotowanej przez Biuro Podróży Wewnętrznej. Otwarciu wystawy towarzyszył występ Funny Fingers.
Jak powiedziała nam Katarzyna Kępa jedna z autorek wystawy nazwa powstała z inspiracji filmem włoskiego reżysera F.Felliniego. Wybierając taką nazwę chciałyśmy podkreślić niebanalność i egzotyczność tego co można spotkać na naszej wystawie – mówi Katarzyna Kępa. Nasza rozmówczyni podkreśliła, że wraz z koleżanką Katarzyną Kempą malują szkło z pasją. Chcą, żeby ta pasja udzieliła się odbiorcom ich sztuki. Szkło malowane ma oddziaływać nie tylko estetycznie, ale powinno również poruszać wyobraźnię. Autorki wystawy chciałyby także, aby inspirowała ona do myślenia o sztuce czy nawet stworzenia własnego dzieła sztuki. Katarzyna Kępa chciałaby również, aby dzięki kontaktowi ze szkłem malowanym życie naszych odbiorców stało się przyjemniejsze.
Autorki wystawy zachęcają do patrzenia na świat przez kolorowe szkiełko. Według nich dodanie wyobraźni do szarej codzienności może spowodować, że nasze życie stanie się odrobinę słodsze, piękniejsze, pełne znaczenia i niebanalne. Otwarciu wystawy towarzyszył występ zespołu Funny Fingers. Zespół ten powstał w 1999 roku, w którego skład wchodzą cztery osoby. Muzyka prezentowana przez zespół Funny Fingers jest połączeniem motywów flamenco, jazzu, latynoamerykańskich i arabskich. Przybyli na otwarcie wystawy mogli podziwiać pokaz tańca flamenco.

Przemysław Jafra (Legion)

Tekst publikowany w tygodniku radomszczańskim „Po Prostu Informacje”
Dziękuję za materiały w ramach współpracy. (Z.W)

Fotoreportaż

Powrót – Back


Copyright © 2000 – 2008 Zdzisław Wiśniewski   wszelkie prawa zastrzeżone.