MARINA  z  OMSKA

Będąc na Międzynarodowym Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej w Przedborzu nawiązałem wiele bardzo ciekawych znajomości i kontaktów. Jednym z owocnych jest kontakt z Mariną Sawilową – Wysocką.
Marina z Omska
Marina jest dziennikarką czasopisma „Witaj Polsko!” Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego „Rodzina” w Omsku /Rosja Syberia/. Z olbrzymią niecierpliwością oczekiwałem na odpowiedź Mariny, zrywałem się nocami, aby włączyć komputer i sprawdzić pocztę. Doczekałem się w szczęśliwy dla mnie dzień 13–go, trzynastka to także dzień mojego przyjścia na świat.
13–go września odebrałem email od Mariny wysłany późnym wieczorem dnia poprzedniego, przez dłuższą chwilę nie mogłem z radości złapać oddechu ponieważ uważam iż rozpoczniemy daleko idącą współpracę. Mam nadzieję zrealizować swój plan, stworzenie w SERWISIE działu współpracy z polonusami z Omska, dział będzie redagowany wspólnie z Mariną. Mam nadzieję na pokazanie interesujących materiałów internautom z Kraju i Rodakom rozsianym po całym świecie.
Na adres Redakcji proszę przesyłać tematy i sugestie dotyczące materiałów od Mariny, wspaniałej, nieśmiałej naszej rodaczki z tak odległego zakątka.
Pozdrawiamy Cię Marino i wszystkich znanych Ci ludzi związanych z Krajem Przodków, czyli Polską. Liczymy na obszerne materiały a ja dołożę wszelkich starań, aby je ukazać w odpowiedniej formie. Zgadzając się na współpracę wykazałaś odwagę, przywiązanie do Polski i zaufanie, którego nie zawiodę.
W Radomszczańskim Niezależnym Serwisie Regionalnym www.noworadomsk.pl masz Marino dla swoich materiałów nieograniczone miejsce. Ten tekst Marino jest publiczną odpowiedzią na Twój email początkujący pracę, która nas czeka.
Serdecznie pozdrawiamy znający Cię już oraz ci, którzy dopiero Cię poznają. Pozdrawia Radomsko i Region a więc także Przedbórz. Pozdrawiają Cię przyjaciele z którymi rozmawiałaś w pokoju – Grażynka /Majka/, Kasia, Suri, Michałek /Chomik/, Tomek, Zdzisiek. Z pewnością rozpoznajesz nas w fotoreportażu z przedborskiego Festiwalu.

Zdzisław Wiśniewski
13 września 2006 r.
Wszelkie propozycje i sugestie proszę przesyłać na adres Redakcji Administrator.

Copyright © 2000 Zdzisław Wiśniewski Wszelkie prawa zastrzeżone.